Site Rengi

KafkasOnline.Com

Adıge başkanı Federal Yollar Dairesi başkanı “Karadeniz” ile bir araya geldi

Adıge başkanı Federal Yollar Dairesi başkanı “Karadeniz” ile bir araya geldi

Bugün, Cumhuriyet Hükümet Konağı’nda Adıge Başkanı Murat Kumpilov , PKU Uprdor “Karadeniz” Andrei Zhukov başkanı ile bir araya geldi .

Toplantıya Ermenistan Cumhuriyeti İnşaat, Ulaştırma, LC ve Yol Tesisleri Bakanı Valery Kartamyshev de katıldı .

Etkinliğe katılanlar, yol altyapısının geliştirilmesinin yanı sıra bölgenin yol endüstrisinde devlet programlarının uygulanmasının yönlerini tartıştılar.

Cumhuriyet başkanı yol sektöründeki yetkililerin temel önceliğinin güvenli ve rahat bir ulaşım ağı oluşturmak olduğunu kaydetti.

“Adıge, modern, kullanışlı ve güvenli yol tesisleri yaratmayı amaçlayan büyük ölçekli görevlerle karşı karşıya. Ekonominin bir bütün olarak gelişmesi, yatırım akışı ve bunun sonucunda vatandaşların yaşam kalitesinin iyileştirilmesi buna bağlıdır. Bugün yol endüstrisi, belirli bir bölgenin gelişiminin bir tür göstergesidir ve bizim için hem cumhuriyetçi hem de federal itaat yollarının modern gerekliliklere uygun olması bizim için önemlidir ”dedi Murat Kumpilov.

Buna karşılık, Uprdor “Karadeniz” başkanı, departmanın kendisine verilen tüm görevleri yerine getirmeye hazır olmasını temin etti.

“Bu yıl cumhuriyet için bütçe yükümlülüklerinin sınırlarından yaklaşık 2.1 milyar ruble sağlanıyor. Bunlardan 1,1 milyar ruble revizyon, onarım, aydınlatma, yol yapımı ve yolların bakımı için tahsis edilecektir. Labsk’tan Maykop’a yaklaşırken Kavkaz otoyol üst geçidi inşaatının tamamlanması için 890 milyondan fazla ruble öngörülüyor. Bu nesnenin bir ay içinde tamamlanması ve faaliyete geçmesi planlanıyor ”dedi.

Görüşmede, cumhuriyetteki federal yolların yaklaşık% 90’ının normatif bir durumda olduğu kaydedildi. Ajans, Cumhuriyet İnşaat Bakanlığı ile işbirliği içinde, “Güvenli ve kaliteli yollar” ulusal projesine bir dizi yol nesnesini içerecek belgeler hazırlıyor. Federal mülkiyette olan “Maykop-Bzhedugkhabl” karayolu üzerinde tasarım ve inceleme çalışmaları devam etmektedir. Bu yol nesnesinin ayrı bir bölümü 4 şeritli olacaktır. Ayrıca, Maykop-Tuapse yönünü rekabetçi tasarım ve daha fazla onarım için Uprdor Karadeniz’e aktarmak için çalışmalar devam etmektedir.

Murat Kumpilov, turizm potansiyeli yüksek bir bölge olan Adıge’nin modern bir ulaşım altyapısına ihtiyaç duyduğunu belirtti. Bu bağlamda, özellikle Kafkas Devlet Biyosfer Rezervi ve Lagonaki Platosu olmak üzere turizm endüstrisinin nesnelerine yol açan federal yolların etkin bakımının önemi artmaktadır. Uprdor “Karadeniz” başkanı bu alanda çalışmalara özel önem verileceğini garanti etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ