Site Rengi

KafkasOnline.Com

Adıge, Novy’deki yeni anaokul binasını inceledi

Adıge, Novy’deki yeni anaokul binasını inceledi

Takhtamukaysky bölgesine bir çalışma gezisi çerçevesinde, RA Başkanı Murat Kumpilov  , Novy’de MBOU “Ortaokul No. 13” e 120 basamaklı bir anaokulunun yapımının tamamlanmasını öğrendi.

Tesisin inşaatı ulusal proje “Demografi” nin bir parçası olarak gerçekleştirildi. Bu amaç için 38,3 milyondan fazla ruble tahsis edilmiş, yerel bütçeden mobilya, eğitim malzemeleri ve yüksek teknoloji ürünü ekipmanlar da satın alınmıştır.

Anaokulu çocuklar için tamamen hazırdır. Çocuğun tam gelişimi ve eğitimi, eğitimi, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi için tüm koşullar vardır.Koronavirüs pandemisi nedeniyle getirilen kısıtlayıcı önlemleri kaldırdıktan sonra yeni bir anaokulunun açılması planlanmaktadır.

“Takhtamukaysky bölgesi hızla gelişiyor. Yeni, modern eğitim kurumlarına olan ihtiyaç da artıyor, cumhuriyetin çocuklarına gerekli sayıda yer sağlamak için anaokulları inşa etmeye devam edeceğiz. Bu sorunu bugün, ülkenin her bölgesinde, her ilçede, her yerleşimde yeni bir yaşam kalitesi elde etmeyi amaçlayan ulusal projeler çerçevesinde çözüyoruz ”dedi.

Bu nedenle, çocuklara bu yıl Yablonovsky köyündeki okul öncesi eğitim kurumlarında yer sağlamak için 120 çocuğun anaokulunun MBDOU No. 12 “Lastochka” ya uzatılması görevlendirildi. Şimdi burada çalışan iki görev grubu var.

Ayrıca, geçen yıl Yablonovsky anaokulu 240 yerleri ile “Nebzy” inşa edildi. Bunlardan 120 yer – 3 yaşın altındaki çocuklar için.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ