Site Rengi

KafkasOnline.Com

Enem’de koronavirüs enfeksiyonu COVID-19 olan hastaların tedavisi için bir hastane hazırlanıyor

Enem’de koronavirüs enfeksiyonu COVID-19 olan hastaların tedavisi için bir hastane hazırlanıyor

Adıge Murat Kumpilov başkanı Enem’i ziyaret etti ve burada Enem ilçe hastanesinin tabanında yeni bir koronavirüs enfeksiyonu COVID-19 olan hastaları tedavi etmek için 100 yataklı bir hastane açmaya hazırlanıyor. Hastane, Takhtamukaysky ve Teuchezhsky bölgelerinin yanı sıra Adygeisk şehrinden orta derecede hastalık şiddeti olan hastalar için tedavi alacak.

Cumhuriyet başkanı hastaneyi, koğuşların teçhizatını ve kurulu tıbbi teçhizatı inceledi ve personelle konuştu.

Bina yenilenmiş, çatı ve yardımcı tesisler değiştirilmiş, merkezi bir oksijen tedarik sistemi oluşturulmuş, bir oksijen konsantratörü kurulmuştur. Hastane ayrıca 7 ventilatör, 10 hasta monitörü, ultrason makinesi, resüsitasyon için kan gazı analizörü ve diğer ekipmanlar ile donatılmıştır.

Hastalarda yeni koronavirüs enfeksiyonu COVID-19’un neden olduğu komplikasyonları teşhis etmek için bir bilgisayar tomografı satın alındı ​​ve şu anda hastane için çalışıyor. Buna ek olarak, kişisel koruyucu ekipman stoğu, ilaçlar, tam bir tıbbi tesis yükü ile bir aydan fazla çalışma için malzemeler oluşturuldu. Binanın bitişiğindeki topraklarda asfalt koydu.

Cumhuriyet başkanı tıbbi kurumun koronavirüs enfeksiyonu olan hastaları almaya hazır olduğunu övdü ve birkaç aydır hastaneyi organize eden sağlık personeline teşekkür etti.

Murat Kumpilov, Enem’deki hastaneye hastaneye yeniden profilleme için gerekli tıbbi ekipman ve ekipmanları sağlamak için yapılan tüm masrafların hayırsever Hazret Sovmen tarafından karşılandığını hatırlattı .

“Bu zor dönemde, iş dünyası temsilcileri tıp endüstrisine yardım elini uzattı. Pandemi ile mücadeleye katkıda bulunan tüm ilgili insanlara teşekkür etmek istiyorum ”dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ