Site Rengi

KafkasOnline.Com

Kadirov, muhaliflerini bir bir öldürüyor!

Kadirov, muhaliflerini bir bir öldürüyor!

Kukla lider Kadirov, Diaspora’da yaşayan muhaliflerini bir bir öldürüyor. Daha önce birçok kez Türkiye’ye sığınmış çeçenler de suikaste uğrarken son suikast, Avusturya’nın Gerasdorf-bei-Vien şehrinde bloger olan bir Çeçene yönelik oldu.

Avusturya’nın Gerasdorf-bei-Vien şehrinde son dönemde kendisinin kurduğu youtube kanalında Kremlin’in atadığı Çeçenistan Başkanı Kadirov’u çok ağır eleştiren Çeçen bloger Mamihan Umarov başından vurularak öldürüldü. Saldırının dün akşam 19:30 civarında gerçekleştiği belirtildi. Suikastçı bir kaç saat içinde polisler tarafından yakalandı.
Avusturya Polisin verdiği bilgilere göre, saldırganın Çeçen asıllı olduğu tespit edildi. Saldırgan yakalanma anında hiç bir karşılık vermediği de belirtildi. Öldürülen bloger Avusturya’dan siyasi sığınma talebinde bulunmuştu. Çeçen bloger Mamihan Umarov, Rusya’nın Çeçenistan’ı işgal etmeden önce Çeçen İçkeriya Cumhuriyetinin Devlet Güvenliği Bakanlığında görev yapıyordu. Avrupa’nın göbeğinde yapılan bu suikast ilk değil, daha önce Almanya’da bir Çeçen suikast ile öldürülmüştü. Ayrıca, daha önce Kadirov’dan kaçarak Avusturya’ya sığınan Kadirov’un koruma ekibinden biri de suikastla öldürülmüştü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ