Site Rengi

KafkasOnline.Com

Adıgece Başkanı: “Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın vatandaşlara yapılan ödemelerle ilgili tüm talimatları tam olarak uygulanmalıdır”

Adıgece Başkanı: “Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı’nın vatandaşlara yapılan ödemelerle ilgili tüm talimatları tam olarak uygulanmalıdır”

Planör toplantısı sırasında Adıgea Başkanı Murat Kumpilov , pandemi sırasında vatandaşları destekleme önlemleri ile ilgili olan Rusya Federasyonu Başkanı Vladimir Putin’in talimatlarının uygulanmasına özellikle dikkat etmek Bakanlar Kurulu’nun görevini belirledi .

Başbakan Yardımcısı Natalia Shirokova bu yönde alınan önlemleri ayrıntılı olarak bildirdi Şu anda, 14.799 başvuran 3 yaşın altındaki çocuklar için 5.000 ruble fayda sağlamıştır, toplam miktar neredeyse 199 milyon ruble. Ayrıca, 3-16 yaş arası 73.453 çocuğa 10 bin ruble tutarında toplu ödeme yapıldı. Bu amaçlar için yaklaşık 1.8 milyar ruble tahsis edildi. Buna ek olarak, cumhuriyet fonları pahasına, bölgedeki 10886 yoksul aileye toplam 395 milyon ruble tutarında toplu ödeme yapıldı .

Adıge, bu yılın 1 Ocak’tan itibaren, üçüncü bir çocuğun veya sonraki çocukların doğması durumunda ailelerin, çocuk 3 yaşına kadar yaşayan bir ücret üzerinden aylık nakit ödeme alacağı bölgeler listesine dahil edilmiştir. Ana sermayenin federal ve bölgesel düzeylerinin P redostavlyayutsya ödeme. Bu yıl, 326 aileye her biri toplam 16,3 milyon ruble için toplam 50.000 ruble bölgesel sermaye verildi.

Ayrıca 1 Haziran’dan itibaren 3 ila 7 yaşındaki çocuklar için aylık ödemeler yapılmaya başlandı. Ödemenin boyutu neredeyse 4.8 bin ruble – bu, bölgedeki çocuğun yaşam maliyetinin yüzde 50’sidir. Bu amaçlar için, 194.5 milyon ruble zaten sağlanan 430 milyondan fazla ruble sağlanmıştır.

31 Mart’tan bu yana, maksimum işsizlik parası 8 binden 12 130 ruble’ye çıkarıldı. Ve sahip ebeveynlerden biri iş olmadan kaldı çocuklu ailelere, ödenek, her çocuk için üç bin ruble oranında arttırılır. Cumhuriyette, 1.095 kişi 1.815 çocuğa bu tür yardımlar alıyor.

Bir pandemi nedeniyle kendi kendine tecrit edilen 65 yaş üstü çalışan vatandaşlara ücretli hastalık izni verilmektedir. Sosyal Sigorta Fonu aracılığıyla bu amaçlar için 80 milyondan fazla ruble tahsis edilmiştir. Buna ek olarak, bu yıl 2.534 gaziye bir seferde toplam 24.5 milyon ruble verildi.

“Bölgede Rusya Federasyonu Başkanının tüm talimatları tam olarak uygulanmalı ve fonlar her alıcıya bildirilmelidir. Doktorlara yapılan ödemelerle ilgili doğrudan talimatlar da aldım. Tüm bu çalışmalar şeffaf olmalıdır. Bu nedenle, hekimlerin şikayetlerini tamamen ortadan kaldırmak için fonların adil dağılımını ve ödemelerin zamanında yapılmasını sıkı bir şekilde izlemek gerekir ”dedi.

Murat Kumpilov, tüm sosyal yükümlülükleri yerine getirmek için önceden yönetim kararları alması talimatını verdi. Ayrı bir gelişmede, toplantıda RA Başkanı tarafından çeşitli iletişim kaynaklarından gelen vatandaşların itirazları incelendi.

Nüfusun şikayetlerini tartışırken Murat Kumpilov, oyun alanlarının düzenlenmesi, bahçelerin iyileştirilmesi, belediyelerde park alanlarının iyileştirilmesi, doğal çöplüklerin ortadan kaldırılması ve bölgesel bir MSW kaldırma operatörünün çalışması hakkında özel talimatlar verdi.

Buna ek olarak, vatandaşlar sokak aydınlatmasını iyileştirmeyi, tüketicilere güvenilir güç sağlamayı, çeşmeleri sürdürmeyi ve şehir havuzunu suyla doldurmayı istiyorlar. Ermenistan Cumhuriyeti için Rospotrebnadzor’a göre, Adıge, kısıtlayıcı önlemlerin kaldırılmasının üçüncü aşaması için izin aldı. Ayrıca, epidemiyolojik durum, 26 Temmuz’da yapılması planlanan “Ölümsüz Alay” alayı organize etme sorununa geri dönmemizi sağlıyor.

Ermenistan Cumhuriyeti Başkanı, sosyal programların bir parçası olarak yetimlere, genç ailelere ve kırsal uzmanlara barınma sağlama görevlerini yerine getirmenin gerekli olduğu konut inşaatının gelişimini de izlemektedir. Murat Kumpilov, belediye başkanlarına nüfustan etkili geri bildirimde bulunmalarını ve vatandaşların tüm çağrılarına hızlı bir şekilde cevap vermelerini, hedefli yardım sağlamalarını söyledi.

Sonuç olarak, RA Başkanı, tüm çalışma mekanizmalarının etkin kullanımı ve ana hatlarıyla verilen görevlerin çözülmesi için yalın üretim ilkelerinin uygulanması gerektiğini hatırlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ