Site Rengi

KafkasOnline.Com

Diana Tsipinova için avukatlar polis tacizini söyledi

Diana Tsipinova için avukatlar polis tacizini söyledi

Nalçik, 9 Temmuz, Kafkasya. Avukat Diana Tsipinova ve Ratmir Zhelokov’un Mayıs ayının sonunda 318’inci maddesinde polis memurlarına karşı açılan bir ceza davası açtığı yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Caucasus Times bu davayı Haziran başında yazdı.

Bu sabah Tsipinova Madina Vorukova ve Armen Sargsyan’ın avukatları, kendi başvurularını kaydetmek amacıyla Urvan polis departmanına geldi. Kuponu aldıktan sonra – kayıt bildirimi, avukatlar ATS binasını özel bir arabada terk ettiler.

Ancak avukatlar, ATS binasından sonra trafik polis arabasının başladığını fark ettiler. Urvan trafik polisinin otomobili olan Sovetskaya Caddesi boyunca Nalçik’e giden federal karayoluna 200 metreye ulaşmayan arabaya doğru yolu kesti. Polis memuru bir hoparlörden avukatların aracının durmasını istedi.

Araba durduktan sonra, manevra yapan polis arabası arkasına park etti. Avukat makinesi Diana Tsipinova tarafından kullanıldı ve avukatları trafik polisine Tsipinova’yı temsil ettiklerini açıkladı. Polis memurları, avukatların arabanın bagajını açmasını talep etti. Provokasyondan korkan avukatlar (özellikle müvekkilleri Tsipinova’ya karşı, aslında şehir polisinin çıkarlarına karşı bir ceza davasının açıldığını düşünerek) bagajı açmayı reddetti.

Caucasus Times avukatı Madina Vorukova’ya göre, Müfettiş Gazhev tekrar tekrar Vorukova’nın reddettiği ve tanık talep etmeye başladığı bagajı açmasını talep etti ve ardından OSB (kişisel güvenlik departmanı) kıyafeti çağırdı.

Trafik polisi müfettişlerinin arabası OSB ekibini aradıktan hemen sonra olay yerinden ayrıldı ve OSB memurları yerine Nartkaly’deki Sovetskaya Caddesi’ne yerel bir müfettiş geldi. Vorukova, reddettikleri OSB’yi tekrar aramaya çalıştı ve Vorukova’ya göre, “ kendi başına bir açıklama yazması için ” gönderdi .

Sonuç olarak, avukatlar SUSK başkanına Urvan Soruşturma Departmanı KBR’si için bir açıklamada bulunarak bugünkü olayı çözmelerini istedi. Ayrıca Urvan trafik polisi çalışanlarının resmi yetkilerinin fazla olup olmadığını kontrol etmek.

Sergey Zharokov, Kafkasya

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ