Site Rengi

KafkasOnline.Com

Adıge, Yablonovsky köyündeki durumla ilgili operasyonel bir toplantı düzenledi

Adıge, Yablonovsky köyündeki durumla ilgili operasyonel bir toplantı düzenledi

operasyonel bir toplantı yaptı. Sonuç olarak, yaklaşık 370 kişinin yaşadığı yaklaşık 100 ev bölümü sular altında kaldı. Etkilenen çiftlik hayvanlarının sayımı devam ediyor.

RA Başbakan Yardımcısı Vyacheslav Sapiev , Chibi Kanalı’ndan suyun tahliyesinin durumun dengelenmesine yardımcı olduğunu bildirdi. Şu anda, Acil Durumlar Bakanlığı kurtarıcıları yarda ve bodrumlardan su pompalamakla uğraşmaktadır, 7 adet ekipman yer almaktadır.

Takhtamukaysky bölgesinin başkanı Azmet Shhalyaho, mevcut ekipmanın sektörlere dağıtıldığını söyledi. Acil Durum Bakanlığı savaşçıları ile köy ve bölge idaresi çalışanları olay yerinde.

Cumhuriyet başkanı, Başbakan Yardımcısı Vyacheslav Sapiev’e durumu yerinde incelemesini ve felaketin sonuçlarını ortadan kaldırmak için ilgili hizmetlerin çalışmasının koordinasyonunu sağlaması talimatını verdi.

“Acil servislerle belediye ile sürekli temas halinde olmak gerekiyor. Cumhuriyetin tüm şehirlerinden ve bölgelerinden Yablonovsky yerleşimine özel ekipman gönderin, yağmurun sonuçlarının derhal ortadan kaldırılması için mevcut güçleri ve araçları bağlayın ve iş varlıklarını dahil edin. Hasarı en aza indirmeliyiz, ”dedi Murat Kumpilov.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ