Site Rengi

KafkasOnline.Com

Savcılık Martin Kochesokov’u suçladı. Savunma beklediğini söyledi

Savcılık Martin Kochesokov’u suçladı. Savunma beklediğini söyledi

Prag, 14 Temmuz, Kafkasya Times. Kabardey-Balkaria savcılık Çerkes eylemci Martin Kochesokov’a bir iddianame yayınladı. Savcılık soruşturmanın savlarını kabul etti ve Kochesokov’u uyuşturucu edinme ve depolamaktan suçlu buldu (Rusya Federasyonu Ceza Kanunu’nun 228. maddesi)

Savcılığın sonuç metninden de anlaşılacağı gibi, Martin Kochesokov “halk sağlığı ve kamu ahlakına karşı bir suç işlemiştir ”. Aktivist ile ilgili olarak, ayrılmamak için bir tanınma şeklinde önleyici bir tedbir alındı. 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

Avukat Lyudmila Kochesokova’ya göre, cumhuriyet savcılığının kararının korunması bekleniyordu.

Martin Kochesokova’nın avukatı Lyudmila Kochesokova, “Soruşturmanın kendisinin başlatıldığına ve Martin Kochesokov aleyhindeki ceza davasının sona ermesi gerçeğine bakıldığında, Martin Kochesokova’nın avukatı Lyudmila Kochesokova’nın söz konusu olduğunu söyledi.

Martin Kochesokov, Kafkasya Times gazetesine verdiği röportajda, savcılık kararında yeni bir şey olmadığını söyledi.

Haziran 2019’da, “ Khabze ” – Martin Kochesokov örgütünün başkanı Kabardino- Balkaria’da bir Çerkes eylemcisi tutuklandığını  hatırlayın . Kafkasya  Times’ın meslektaşlarına göre, Martin Kachesokov’un meslektaşları, 7 Haziran 2019 akşamı, o ve balıkçılığa dönen meslektaşları güvenlik güçleri tarafından durduruldu ve arabadan inmeleri istendi. Arabanın aranması sırasında polis, gözlemcilere göre kendilerinin diktiği uyuşturucular keşfetti.

Martin Koschekov, Memorial insan hakları merkezi tarafından kurulan Politzeki programının bir üyesidir. İnsan hakları aktivisti Ayub Tetiev bir kerede bu programa katıldı.

İslam Tekuşev, KafkasyaonPAYLARI

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ