Site Rengi

KafkasOnline.Com

Urvan OMVD’de organize bir suç grubu mu?

Urvan OMVD’de organize bir suç grubu mu?

PRAG, 9 Ağustos, Caucasus Times. Bir Krasnodar komisyoncusu, İçişleri Bakanlığı Urvan Dairesi Başkanı Radion Shogenov’u özellikle büyük ölçekte gasp ve dolandırıcılıkla suçluyor.

İçişleri Bakanlığı Urvan departmanı çalışanları tarafından 318. Madde uyarınca yasadışı bir şekilde gözaltına alınan Kabardey-Balkar avukatlarının yüksek profilli davası olmasaydı, polis memurlarına direniş, İçişleri Bakanlığı Urvan Daire Başkanı Radion Shogenov’un özellikle büyük çapta dolandırıcılık ve dolandırıcılık olaylarına karışması hakkında davanın ayrıntıları, Krasnodar Bölgesi Savcılığı.  http://caucasustimes.com/ru/policejskij-proizvol-v-kbr-stal-globalnoj-problemoj/

Ancak, Savcılık Krasnodar Bölgesi’ne 21 Aralık 2017 den ifadenin kopyası tarafından alınan Kafkasya Times 9 Temmuz’da işadamı Vladimir Nikolayeviç Mkrtychan adına, 2017, bakılırsa, hangi İçişleri Bakanlığı, Radion Shogenov rezil Urvan Bölümü başın kariyerinin sonu başlayan ve cezai davanın muhtemelen başlatılmasını hale gelebilir her yerde bir kıpırdama vermedi.

en güzel parça

29 Ekim 2013 tarihinde RosBusinessConsulting web sitesinde, Krasnodar City Center alışveriş ve eğlence merkezinin Avito.ru alım satım sitesinde 45 milyon Euro’ya satılmaya çalışıldığı bilgisini içeren bir makale yayınlandı .

Alışveriş merkezi, toplam 22 bin metrekarelik alana sahip, 17 binden fazlası kiralanmış, Krasnodar gayrimenkulünün lezzetli bir parçası. Binada onlarca dükkan, sinema, restoran, süpermarket, kafe ve 600 araçlık otopark ile üç kat var.

Şehir Merkezinin 2013 sonbaharında satışının duyurusu her şeyin bir paketine tesadüfen görünmedi. Aynı dönemde, Krasnodar finans komisyoncusu Vladimir Mkrtychan, Kabardino-Balkaria sakini Radion Shogenov’dan (o sırada Nartkala şehri Pasaport Bürosu başkanı) ikincisinin çıkarları için bir alışveriş ve eğlence merkezi satın alma teklifi aldı.

Nesneyi elde etmek için Shogenov, yurt dışından kredi fonları çekmek zorunda kaldı. Bunu yapmak için bir offshore şirket kurmak ve onun için 14,8 milyon euro kredi almak gerekiyordu .

O zaman, Krasnodar’dan bir komisyoncu için gerçek bir kabusa dönüşen finansal plan doğdu.

Mkrtychan’ın ifadesinden Savcılığa

“2013 yılında, şirketim LLC“ Kristall ”in Krasnodar’daki ofisinde KBR Radion Shogenov’un bir sakini ile tanıştım. (Mkrtychan o sırada Shogenov’un Nartkala şehrinin Pasaport Bürosu başkanı olduğunu bilmiyordu) Kiracılarım, Electro City LLC – Budyak ve Musinov temsilcileri tarafından bu kişiyle tanıştırıldım ”diye yazıyor işadamı Krasnodar Bölgesi Savcılığına yaptığı itirazda. 

Eylül 2013’te Shogenov, Mkrtychan’ı Krasnodar’daki Steak House restoranında bir toplantıya davet etti ve burada Mkrtychan’ı Portekiz’de Şehir Merkezini Shogenov lehine satın almak için büyük bir kredi alma olasılığına ikna eden Almanya’dan bir finans uzmanıyla tanıştırdı.

5 milyon euro dolandırıcılık

Bir komisyoncu olarak hareket etmeyi kabul eden ve alışveriş ve eğlence merkezinin ortak sahibi olma ümidiyle Mkrtychan, açık denizde bir şirket açtı, 14,8 milyon avro tutarında bir kredi çekti , bunun 5 milyon avro hemen KBR sakini adına kayıtlı Portekizli El Raj şirketine gitti. Shogenov’un yüzü, 1975 doğumlu (işadamı) Khasan Khautievich Mirzakanov.

Mkrtychan’ın açıklamasına göre, Mirzakanov, Radion Shogenov’un sırdaşı ve yasadışı mali planın katılımcılarından biriydi.

“Tüm masraflar görüşüldükten sonra, RB Shogenov 10.06’da Khasan Khautievich Mirzakanov adlı daha önce bilinmeyen bir gençle ofisime geldi. 1975 doğumlu, – Mkrtychan bir açıklamada yazıyor. Mirzakanov’un rolü, borç alınan fonları çekmek için Portekiz’de açmayı planladığımız şirketin sahibi rolünde finansal transferler yapmak ve kontrol uygulamaktı. Portekiz’de bir şirket açmak için Mirzakanov’un şahsen orada olması gerekiyordu, ancak iş yüküne atıfta bulunarak gitmeyi reddetti, ardından temsilcilerimi El-Raj şirketini açtıkları yere göndermeye karar verdim.Hasan Mirzakanov lehine. Bu şirketin açılmasından sonra, tüm belgeler eksiksiz olarak Mirzakanov’a aktarıldı. Ardından Mirzakanov, amacının Krasnodar’daki City Center Alışveriş Merkezi’ni kredi şartlarıyla satın almak olduğunu ayrıntılı olarak açıkladığı tam bir iş teklifi gönderdi. Nesneyi 55.000.000 milyon avroluk bir krediden elde etmek için, sigorta için ödeme yapmak, hesapları işlemek ve etkinleştirmek, Batılı bir şirketin varlığına karşı menkul kıymetler çıkarmak için fon gerekiyordu. Ödeme gücünü kanıtlamak için banka genellikle 1.100.000 $ olan kredi tutarının% 1.99’una eşit bir tutar ister. Yukarıdaki tüm masrafları hesaba katarak, sigorta masraflarının bir kısmını kendi fonlarımla sağladıktan sonra Portekizli bir şirketten 14.800.000 Euro tutarında kredi almaya karar verdim.

Ayrıca, Krasnodar savcılığına verdiği 5 sayfalık bir açıklamada, işadamı, kendisine göre Radion Shogenov’un akrabası veya sırdaşı olan birkaç kişi lehine para çekmek ve transfer etmek için basit planları ayrıntılı olarak açıklıyor.

Doğal olarak, 2014 yılında City Center alışveriş merkezinin satın alınması için planlanan anlaşma başarısız oldu ve anlaşma için 5 milyon euro tutarında borç alınan fon Mirzakanov’un şirketinin hesabında kaldı.

Üç yıl boyunca, Ilf ve Petrov – Pound’un ünlü eserinin kahramanı olan Mkrtychan, bazen gönüllülük temelinde, bazen de zorlama yoluyla çeşitli entrikalara sokuldu.

Krasnodar’dan bir iş adamının davasındaki en son olay ve doruk noktası, Mkrtychan’a karşı bir ceza davasının başlatılmasıydı ve ona göre, komisyoncunun tutulan 5.000.000 avroyu iade etmesini talep ettiği Radion Shogenov tarafından başlatıldı .

“Shogenov Radion Borisovich, Shogenov Anzor Borisovich (Radion Shogenov’un kardeşi) Mirzakanov Khasan Khautievich,” Sina “Abo Akhmed Al Samaral şirketinin başkanı Farhad Batyrovich Sadykov’dan oluşan bir grup insan beni yanılttı, tehdit etti ve benden 5.000.000 euro çaldı . Bu kişilerin yasadışı bir şekilde benim aleyhime bir ceza davası başlattıkları ve bunun sonucu olarak bir duruşma öncesi gözaltı merkezine gittikleri unutulmamalıdır, ”komisyoncu Mkrtychan hikayesini Nalçik duruşma öncesi gözaltı merkezinden bitirdi.

Aile sırası

Bununla birlikte, Mkrtychan savunmasının temsilcilerinin Caucasus Times’a söylediği gibi , Radion Shogenov, Shogenov ailesinin en ünlüsü, ancak tek temsilcisi değil. Daha ziyade, en yakın akrabalarının, hatta tek bir Organize Suç Grubunun üyelerinin suç düzenlerini örtbas ediyor. Küçük kardeşi Anzor’un KBR’deki suç bölgelerinde yakın bağları var. 2017 yılında, Mkrtychan davasında, zaten tanınmış Urvansky1 ROVD’nin polis memurlarına direnerek 318. madde uyarınca bir ceza davası açtığı Krasnodarlı bir işadamı olan Diana Tsipinova’nın avukatı olana fiziksel şiddetle tehdit etti.

Mayıs 2020’nin sonunda Kabardey-Balkar’da benzeri görülmemiş bir olay gerçekleştiğini hatırlayın: iki avukat, Ratmir Zhilokov ve Diana Tsipinova, polis memurlarına direnen 318. Madde uyarınca cumhuriyetin kolluk kuvvetleri tarafından tutuklandı. Avukatların tutuklanması, avukattan ve KBR’nin tüm hukuk camiasından sert bir tepkiye neden oldu, hızla federal ve ardından uluslararası tanıtım aldı.

Rusya Avukatlar Odası başkanı Yuri Pilipenko, olayı ” avukatların mesleki haklarının ve yasanın gereklerinin ağır ihlali ” olarak nitelendirdi ve Rusya Araştırma Komitesi başkanı Alexander Bastrykin, UK merkez ofisinin kontrolü altındaki Kabardey-Balkar avukatlarının davasının soruşturmasını üstlendi.

Olayın konusu iyi biliniyor: 20 Mayıs’tan sonra avukat Ratmir Zhelokov, Nartkala OVD memurları tarafından gözaltına alındı, bir süre sonra OVD binasına gelen meslektaşları ve avukatları ile temasa geçti. Avukatlar Natalya Magova, Lyudmila Kochesokova ve Diana Tsipinova’nın Zhelokov’u görmesine izin verilmediğinde, Tsipinova, polisin beğenmediği videoda olanları filme almaya başladı. Telefonu alındı ​​ve kadın avukatlar zorla polis bölümünden çıkarıldı ve Tsipinova’dan alındı. Diana Tsipinova telefon için döndü, polis memurlarına direndiği iddiasıyla karakolda gözaltına alındı.

Diana Tsipinova’nın avukatı Madina Vorukova, Caucasus  Times gözlemcisiyle yaptığı röportajda,   kolluk kuvvetlerinin Diana’nın müvekkiline ulaşmaya çalıştığı gerçeğine direniş dediklerini açıkladı. ” Tsipinova hukuki işlemler gerçekleştirdi , – özellikle Madina Vorukova –  ayrıca, bu eylemler müvekkilini savunmak için avukatlık mesleği nedeniyle kendisine emanet edildi “.

Aynı zamanda, avukatların Urvansky OVD çalışanları tarafından gözaltına alınması, apaçık bir usul ihlalidir. Vorukova, ” Yalnızca Soruşturma Komitesi çalışanları avukatları tutuklama hakkına sahiptir ” dedi.

Böylece, Mayıs 2020’de uydurulan Tsipinova’ya yönelik tehditler ve ceza davasının 2017’ye kadar uzanan köklü kökleri olduğu ortaya çıktı.

Bu arada, Uravanskoe OMVD, insan hakları raporlarında birden fazla kez yer aldı. Örneğin, 10 Haziran 2015’te avukat Marinat Tsikisheva ,  Kabardino- Balkaria’daki  Memorial ofisine yazılı bir açıklama ile başvurdu  . Rusya İçişleri Bakanlığı İçişleri Bakanlığı Urvansky polis memurlarının müvekkiliyle görüşmesini engellediğini ve ardından kendisine fiziksel güç kullandığını söyledi. https://memohrc.org/ru/news/kabardino-balkariya-v-urvanskom-otdele-policii-izbit-advokat

İsminin gizli kalmasını isteyen bir Caucasus Times kaynağı, Shogenov ailesinin Kabardey-Balkar İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir organize suç grubu (Organize Suç Grubu) oluşturduğunu ve bu grubun resmi yetkilerini kullanarak cumhuriyetteki alkol işine karışan suç gruplarına koruma sağladığını söyledi.

Özellikle, Radion Shogenov’un KBR’nin Urvan bölgesinde bulunan ve Erkenovlara ait içki fabrikalarından birinin yönetimine büyük miktarda (yaklaşık 13 milyon ruble) borçlu olduğu bilgisi var.

Görünüşe göre Radion Shogenov’un oğlunun KBR için Rusya Federasyonu Federal İlaç Kontrol Servisi Ofisinde çalışması tesadüf değildi.

Sürümü Kafkasya Times henüz tam olarak anlaşılabilmesi için kontak Radion Shogenov mümkün. Urvansky OVD için servis olarak listelenen tüm telefon numaraları ya çalışmıyor ya da kimse cevap vermiyor. Görevli içişleri departmanında, Urvansky içişleri departmanı başkanı Radion Shogenov’un ancak ulaşılması imkansız olan bir servis cep telefonuyla aranabileceği bilgisi verildi.

Son olayların ışığında, Radion Shogenov, Tlupov’un avukatı Albert Kazimirovich’i savunmasına çekti. Ancak Caucasus Times da onunla iletişime geçemedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ