Site Rengi

KafkasOnline.Com

Adıge Başkanı, Bölgesel Kalkınma Hükümet Komisyonu Başkanlığı toplantısına katıldı.

Adıge Başkanı, Bölgesel Kalkınma Hükümet Komisyonu Başkanlığı toplantısına katıldı.

Bugün, Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı Marat Khusnullin , Rusya Federasyonu Bölgesel Kalkınma Hükümet Komisyonu Başkanlığı (genel merkez) toplantısı düzenledi.

Adıge Başkanı Murat Kumpilov , video seçici modunda rol aldı .

Toplantıda özellikle bölgelerdeki yol yapımının ilerlemesi ve bu alandaki göstergelere ulaşılması ile ilgili konular tartışıldı.

Rusya’da karayolları omurga ağının oluşumundan bahseden Marat Khusnullin, stratejik planların 2035 yılına kadar uzun vadeli bir perspektife sahip olması gerektiğini vurguladı. Rusya Federasyonu konularıyla ilgili tüm başvurular bu yılın 15 Eylül tarihine kadar yapılmalıdır.

“Bu sorun, bölgelerin gelişimi ve trafik akışları dikkate alınarak, ilgili tesislerin işletmeye alma sırasını, finansman miktarını ve kaynaklarını belirleyerek çözülmelidir. Rusya Ulaştırma Bakanlığı ve Rosavtodor bu süreçte koordinasyon görevini üstlenecek. Bölgeler de bu çalışmaya aktif olarak katılmalı ”dedi. Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı.

Görüşmede Marat Khusnullin, Rusya Federasyonu Hükümeti Rezerv Fonu’ndan karayolu sektörü için 15,7 milyar ruble tutarında ek fon sağlandığına dikkat çekti. Bölgelerle uygun anlaşmaların zamanında yapılması önemlidir.

Toplantının devamında Rusya Ulaştırma Bakanı Evgeny Dietrich bir sunum yaptı . İdari prosedürleri basitleştirerek, görevin, tartışılan sektördeki projeler için sözleşme yapma ve fonların ödenmesi koşullarını azaltmak olduğu belirtilmektedir. Aynı zamanda Adigey, yol yapımındaki yükümlülüklerinin yerine getirilmesinin% 94 ve üzeri oranda sağlandığı Rusya Federasyonu konuları arasında yer aldı.

Adıge’de bu yöne ciddi bir özen gösterildiğine dikkat edilmelidir. Böylelikle, bölgede Maykop şehrini atlayarak büyük ölçekli bir yol projesi yapım aşamasındadır. 9 km uzunluğundaki bu tesisin ilk etabı 2009 yılında devreye alınmıştır. İkinci etabın (10,4 km) inşası sırasında 3 köprü geçişi yapılması planlanmaktadır. Tamamlanma tarihi – Ekim 2022. Ayrıca bölge, nehir üzerinden geçişin yeniden inşasının son aşamasındadır. Tulsky köyünün girişinde beyaz.

Cumhuriyette 2020 yılı için “Kırsal alanların kapsamlı kalkınması” programı kapsamında, federal ve bölgesel fonlar dikkate alınarak 211 milyon rubleden fazla sağlanıyor. Çeşitli yerleşim yerlerinde 8 yerel otoyolun yapılması ve yeniden yapılması planlanmaktadır.

Karayolları omurga ağının oluşumu sırasında, bölgenin daha da gelişmesi için önemli olan 17 yol nesnesi tespit edilmiştir. Bunlar arasında: “Dakhovskaya-plato Lago-Naki”, “Guzeripl-plato Lago-Naki”, “Maikop şehrini atlayarak”, “Chernigovskaya-Dagomys”, “Enem-Adygeisk”, “Takhtamukai-Kozet-Novy-Yablonovskiy”, “Belorechensk-Giaginskaya-Druzhba”, “Krasnooktyabrsky-Kurdzhipskaya-Dagestanskaya-Susuz”, “Abadzekhskaya-Novosvobodnaya”, “Kranogvardeyskoye-Ulyap-Zarevo” ve diğerleri.

“Gelişmiş gelişme olasılığı, ulusal projeler ve devlet programları çerçevesinde karayolu tesislerinin inşası ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılıdır. Bu sayede kaliteli ve uygun ulaşım bağlantılarına sahip olacağız. Adıgey Başkanı, bu, geleceğe yönelik büyüme noktalarından biri ve bugün çok dikkat etmemiz gereken noktalardan biri ”diye düşünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ