Site Rengi

KafkasOnline.Com

Adygeya, 3 ila 7 yaş arası çocuklar için aylık ödemeleri sağlamak için federal sübvansiyonları artırdı

Adygeya, 3 ila 7 yaş arası çocuklar için aylık ödemeleri sağlamak için federal sübvansiyonları artırdı

Bugün, Rusya Federasyonu Hükümeti, Adigey Cumhuriyeti’ne, yetimlerin ve ebeveyn bakımı olmaksızın bırakılan çocukların yaşam alanlarının sağlanması için 43,3 milyon ruble tutarında ek fon tahsis edilmesini onayladı – bu, bir Kabine toplantısı sırasında Başbakan Mikhail Mişustin tarafından açıklandı  .

Ayrıca, Rusya Hükümeti, 2020 yılında Adigey Cumhuriyeti’ne 3-7 yaş arası çocuklar için aylık nakit ödemelerin uygulanması için sağlanan sübvansiyonlarda bir artışı onayladı. Bu alandaki ek finansman hacmi 227,8 milyon ruble olarak gerçekleşti, çünkü bu yıl Mart ayından bu yana Rusya Federasyonu Hükümeti rezerv fonundan bölgeye tahsis edilen toplam fon miktarı 408,5 milyon rubleye ulaştı. Sübvansiyonlar, Rusya Federasyonu’nun kurucu kuruluşlarının harcama yükümlülüklerini birlikte finanse etmek için tahsis edilir.

Adıge’de 3 ila 7 yaşındaki çocuklar için aylık ödemenin 4799,5 ruble olduğunu unutmayın. Bugüne kadar, yardım, 16288 çocuk için 13136 aileye verildi, toplam ödeme tutarı 560 milyon ruble oldu.

RA Bakanlar Kurulu’nun yakın tarihli bir planör toplantısında, Adıge Başkanı Murat Kumpilov, cumhuriyet Çalışma Bakanlığı’na, Rusya Cumhurbaşkanı Kararnamesi uyarınca atanan 3 ila 7 yaş arası çocuklar için tüm ödemelerin uygulanmasını sağlama talimatı verdi.

“Pandeminin zor döneminde , Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Vladimirovich Putin , ülke nüfusunun sosyal desteği için büyük ölçekli fonlar tahsis ediyor. Özellikle önemli olan, sosyal açıdan savunmasız vatandaş kategorilerine, her şeyden önce öksüzlere ve çocuklu düşük gelirli ailelere yardım sağlanmasıdır ”dedi Murat Kumpilov.

Adygea Vladislav Reznik’ten Devlet Duma milletvekilinin desteğiyle bütçe ödeneklerinin yeniden dağıtılması için Rusya Federasyonu Federal Meclisi Komisyonu’nun önerisi üzerine ek finansmanla ilgili her iki kararın da verildiğini unutmayın .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ