Site Rengi

KafkasOnline.Com

Rashid Temrezov, 10 yaşındaki Batyr Gadzhaev’e “Karaçay-Çerkez’in genç kurtarıcısı” unvanını verme kararı aldı.

Rashid Temrezov, 10 yaşındaki Batyr Gadzhaev’e “Karaçay-Çerkez’in genç kurtarıcısı” unvanını verme kararı aldı.

KChR başkanı Rashid Temrezov, cesaret ve cesaret gösteren ve nehirde boğulan birinci sınıf öğrencisinin hayatını kurtaran Nizhnyaya Teberda köyünden 10 yaşındaki Batyr Gadzhaev “Karaçay-Çerkesya’nın genç kurtarıcısı” onursal unvanını vermeye karar verdi. Bölge başkanı bunu Instagram sosyal ağındaki resmi sayfasında duyurdu .

Ağustos 2020 sonunda Nizhnyaya Teberda köyünde bir ortaokul 3. sınıf öğrencisi olan Batyr Gadzhaev, ailesi ve arkadaşlarıyla Teberda Nehri kıyısında dinleniyordu. On yaşındaki Batyr, yakınlardaki bir dağ nehrinde boğulan küçük bir çocuğu, birinci sınıf öğrencisi Aliya Gebenov’u ilk fark eden oldu. Boğulan adamı kurtarmak için hemen suya koştu, çocuğa yüzdü ve onu kıyıya çekti. Böylece, bu gün genç Batyr Gadzhaev bir insan hayatını kurtardı , yiğit niteliklerini ve kahramanlığını gösterdi.

Karaçay-Çerkesya başkanı bugün Batyr Gadzhaev’e bu kahramanca hareket için “Karaçay-Çerkesya’nın genç kurtarıcısı” onursal unvanı vermeye karar verdi, bu aynı zamanda unvan sahibine eşzamanlı bir para ödülü anlamına da geliyor.

Batyr isminin kökeninin birkaç versiyonu var, ama hepsinde anlamı cesur, cesur, kahraman-kahraman olarak yorumlanıyor. Ve bizim küçük Batyr’ımız ismine kadar yaşadı!

Eminim büyük bir geleceği vardır. Gerçek yaşam değerlerine sahip değerli bir evlat yetiştirebildikleri için tüm akrabalarına içten şükranlarımı sunuyorum! ”, – Rashid Temrezov Instagram’daki küçük kahraman hakkında yazdı .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ